Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwane lato! To czas, w którym Lublin rozkwita na nowo i przyciąga do siebie zarówno małych, jak i dużych, licznymi festiwalami i eventami. Lubelskie ulice w ciepłe, letnie wieczory wypełni śmiech i gwar rozmów.

Karnawał Sztukmistrzów to wyjątkowe wydarzenie, na które czekają Lubelacy. Największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę cyrkowo-uliczną zagości w Lublinie już w lipcu!  W dniach 28-31 lipca miasto zmieni się w magiczną scenę cyrkową, a artyści z całego świata zachwycą rozmaitymi pokazami i spektaklami. Na ulicach będzie można obejrzeć występy połykaczy ognia, cyrkowców, klaunów, czy akrobatów. Niebo natomiast przysłonią highlinerzy- ludzie chodzący po linie. Zapowiada się czas niezwykłej zabawy, podczas której słowo “niemożliwe” przestanie mieć znacznie.

Zapraszamy sztukmistrzów do DOMU Tu i Teraz na noclegi!

Zapraszamy też kibicująca publiczność,która w tych dniach zjeżdża się do Lublina z całej Polski!

 

Miłośników muzyki klasyczno-ludowej z pewnością zainteresuje Lublin Jazz Festiwal, który odbędzie się w dniach: 11-17 lipca. Tygodniowe święto muzyki wypełnią koncerty uznanych artystów z Polski i zagranicy. Nie zabraknie również lokalnych twórców oraz młodych, obiecujących talentów! Improwizacje muzyczne, tzw.: jam sessions, wystawy oraz spotkania muzyczno-gastronomiczne to tylko część atrakcji, które towarzyszyć będą koncertom.

Zapraszamy artystów do DOMU Tu i Teraz na noclegi!

Zapraszamy pasjonatów Jazzu, odwiedzających Lublin z okazji tego wydarzenia!

 

To nie koniec ekscytujących wydarzeń! W sierpniu odbędzie się Jarmark Jagielloński. Lubelski festiwal kultury ludowej i tradycyjnej zachwyci różnorodnością, rzemiosłem prezentującym tradycje polskie, jak i wyroby pochodzące od twórców z Europy Środkowo-Wschodniej. Priorytetem jarmarku jest stworzenie przestrzeni, w której możliwa będzie bezpośrednia relacja między mistrzem a uczniem.  Program wypełniony jest ciekawymi warsztatami: rzemiosła, tańca, śpiewu, koncertami, spektaklami, wystawami czy pokazami kinowymi.

Jarmark jest okazją do aktywnego spędzenia czasu z rodziną. Dla najmłodszych przewidziane jest Jarmarkowe Podwórko, gdzie odkryją oni bogactwo gier i zabaw tradycyjnych. Nietypowe, pokaźne rozmiarowo zabawki co roku budzą wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych.Jarmark Jagielloński odbędzie się w tym roku w dniach 19-21 sierpnia.

Zapraszamy wystawców do DOMU Tu i Teraz na noclegi!

Zapraszamy fanów Jarmarku przybywających do Lublina specjalnie na tę okoliczność!