Kolorowo w Lublinie
22 lipca 2023

Szukając noclegu, skupiamy się przede wszystkim na dogodnej lokalizacji obiektu, w którym się zatrzymamy. Bez względu na to, czy chodzi nam o nocleg w Lublinie lub jakimkolwiek innym miejscu. Aspekt praktycznych każdego pobytu w motelu, hotelu itp. jest czymś bardzo istotnym. W końcu nie chcielibyśmy spędzać czasu w korkach bądź marnować go na długie dojazdy do miejsc docelowych.
To jednak nie wszystko.
Wybierając miejsce do noclegu, kierujemy się również estetyką i komfortem, jakie zapewnia dane miejsce. W końcu spędzamy, w konkretnym obiekcie kilka nocy, które przecież również mogą być pewnym przyjemnym doświadczeniem. Dzisiaj przedstawimy wam Dom Tu i Teraz z perspektywy, o której być może nie myślicie, podczas wyboru noclegu w Lublinie.
Dom Tu i Teraz to miejsce wielokolorowe i klimatyczne. To przestrzeń wibrująca energią, ozdobiona rozmaitymi ściennymi malowidłami, obrazami, fantazyjnymi dekoracjami oraz żywymi kwiatami. Różnobarwne pomieszczenia pulsują żywotnością i zapraszają do przeżycia przygody w rewirach baśniowej scenerii. Przytulna atmosfera wnętrz wpływa bardzo pozytywnie na samopoczucie, przez istny kalejdoskop kolorów, które otaczają nas z każdej strony. Kolory to elektromagnetyczne fale. Mają swoją energię i oddziałują na nas na różnych poziomach. Mają znaczenie symboliczne – to, jakie znaczenie przypisujemy barwie, związane jest z naszym światopoglądem i kulturą, w której żyjemy. Naukowo udowodniono też, że kolory mają wpływ na naszą fizjologię – im dłuższa fala świetlna (czyli im cieplejszy kolor), tym większy jest efekt pobudzający na organizm. Postrzeganie kolorów to także proces, w który zaangażowana jest cała nasza osobowość i psychika. Barwy oddziałują także na nią – wywołując uczucie przyjemności lub przykrości oraz wzbudzając rozmaite nastroje. J. Goethe jako jeden z pierwszych w Europie opisał wpływ kolorów na ludzką psychikę poprzez szereg badań (sławna publikacja „Nauka o kolorach” 1810 r., którą nazwał książką życia).
Przez najbliższy czas będziemy przedstawiać Wam każdą naszą krainę (to znaczy każdy nasz pokój), będziemy opowiadać wam o znaczeniach dominujących w nich kolorach tak abyście wybierając miejsce do noclegu w Lublinie wiedzieli na co się decydujecie.

Dołączcie do naszej podróży aby przekonać się, że w stolicy województwa lubelskiego naprawdę jest kolorowo :).