Ciekawe wydarzenia kulturalne

Sezon urlopowy mamy już w zasadzie za sobą. Do Lublina jak co roku tłumnie ściągali turyści z powodu dużych wydarzeń kulturalnych. Jesienią za to mamy do dyspozycji sporo mniej znanych, ale jakże ciekawych koncertów, festiwali i spotkań. To zdecydowanie czas dla koneserów sztuki i teatru. Najciekawsze z nich to:

 

  • Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego „Cyrkulacje” (od 29 września do 2 października) –  przegląd niezwykłych cyrkowych spektakli, które odbywają się zarówno na świeżym powietrzu, jak i na deskach teatru Centrum Spotkania Kultur.
  • Festiwal Konfrontacje Teatralne, który jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych w kraju. Oprócz sztuk teatralnych program uzupełniają liczne imprezy towarzyszące z różnych dziedzin sztuk takie jak spotkania z twórcami, pokazy kinowe i koncerty.
  • Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w naszym kraju międzynarodowych festiwali autorskiego kina niezależnego, znany wcześniej jako 'Złote Mrówkojady’. Organizatorzy sięgają po starannie wyselekcjonowane filmy z całego świata 

 

Magia jesiennych kolorów

Lublin, jak i jego okolica, jesienią jest naprawdę piękny. Wszystko, co tętni zielenią latem, miesiąc później nabiera wyjątkowo nostalgicznego uroku, tonąc w nowych złocistych barwach. W tym czasie warto odwiedzić Ogród Botaniczny i Muzeum Wsi Lubelskiej. To miejsca, po których można spacerować godzinami i po prostu chłonąć przyrodę. Równie pięknie będą wyglądać znane okolice Lublina, Nałęczów i Kazimierz Dolny. Gdziekolwiek zaglądniemy, koloryt drzew tworzy widok przypominający paletę malarską.

 

Spokojne zwiedzanie miasta i okolicy

Zaplanowanie pobytu w Lublinie jesienią niesie za sobą wiele zalet. Sezon turystyczny dobiega końca, miasto znów staje się kameralne i spokojne. Nie musimy też zmagać się z wysokimi temperaturami, zatem przemierzanie klimatycznych uliczek i ich zakątków może trwać całymi dniami. Łatwiej o rezerwację czy spontaniczne znalezienie stolika w restauracji. Wrześniowe słońce wciąż okrasza miasto przyjemnymi delikatnymi promieniami. Stare miasto bez grupek turystów nabiera znowu swojego specyficznego charakteru, zadumanego miejsca z długą historią. A spacery są wielką przyjemnością, gdyż ciągle jeszcze możemy liczyć na cieplejsze dni.

 

Serdecznie zapraszamy do naszego pięknego Lublina! 

 

Autor tekstu:

Aleksandra Biszczad