Noc św. Jana

23 czerwca 2018 odwiedzający Muzeum Wsi Lubelskiej będą mogli zobaczyć, jak kiedyś była świętowana noc świętojańska. Noc św. Jana to święto obchodzone przez dawnych mieszkańców w dniu przesilenia letniego, gdy noc jest najkrótsza a dzień najdłuższy w roku. Całe wydarzenie odbędzie się w skansenie w malowniczym sektorze Powiśle w Muzeum Wsi Lubelskiej. Całość rozpocznie widowisko „Wilija św. Jana” w wykonaniu zespołu obrzędowego z Hańska, korowód i puszczanie wianków oraz zabawa przy ognisku. Obrzędowi towarzyszyć będzie pokaz i nauka wicia wianków, pląsy przy dawnej muzyce i wiele innych atrakcji.

 

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’ Music Festival – Lublin

Inne Brzmienia to największe wydarzenie muzyczne po wschodniej stronie Wisły. Festival odbędzie się w tym roku między 28 czerwca a 1 lipca na lubelskim Starym Mieście. Inne brzmienia to nie tylko muzyka. Program festiwalu obfituje w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. Niezmiernie inspirująca jest też zawarta w nazwie festiwalu idea „wschodu kultury”, która sprowadza do Lublina najciekawszych artystów między innymi z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia, ułatwiając im w tym samym wejście na zachodni rynek muzyczny. Na  wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej szczegółowych informacji na temat całego wydarzenia zapraszamy na oficjalną stronę:

https://www.innebrzmienia.eu/

lub stronę organizatora

https://www.warsztatykultury.pl/

 

Przy tej okazji Dom Tu i Teraz j zaprasza wszystkich przyjezdnych i nie tylko do skorzystania z noclegów w naszych magicznych pokojach.