carnaval

Już 28 lipca rozpoczyna się w Lublinie kolejna edycja Carnavalu Sztukmistrzów. Potrwa do 31 lipca. Istotą tego niesamowitego wydarzenia jest zabawa, której towarzyszy sztuka ludyczna. Mówi się, że w czasie karnawału wszelkie normy przestają obowiązywać, a wszystkie obowiązki zostają zawieszone.

„Karnawał jest czasem niszczenia, chaosu, śmierci, ale także czasem odnowy, oczyszczenia, narodzin, jest czasem głupców, artystów i kuglarzy. Karnawał jest świętem życia samego w sobie. Jest esencją życia, jego najbardziej witalnym objawem… Namioty eksplodują teatrem nowego cyrku. Objawią świat, w którym sztuka staje się jednością a bariery i podziały na teatr, cyrk, żonglerkę, taniec czy muzykę przestają istnieć w obrazie artystów totalnych. Ulice spłyną strachem, podnieceniem i śmiechem z naszej codziennej spętanej kultury. To wszystko za sprawą buskerów z całym antruażem im właściwym. Będzie śmieszno i straszno, w sercu ckliwie, a w głowie czasem niewygodnie. Niebo po raz kolejny opanują nie anioły, czy gołębie, a highlinerzy, którzy przysłonią słońce blaskiem umiejętności i brawurą swoich kroków” – czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Zachęcamy wszystkich naszych Gości, którzy w tym okresie będą u nas przebywali, aby znaleźli chociaż chwilę i wybrali się na słynny Carnaval. Naprawdę warto!