#ZmienTerminNieOdwoluj
6 kwietnia 2020

Sytuacja związana z ryzkiem zachorowań na wirusa COVID-19 jest dla wszystkich czasem zatrzymania się i wielu przemyśleń zawodowych oraz osobistych. Nastąpił bardzo trudny czas dla wielu sfer biznesu, w tym szeroko pojętej branży turystycznej. Dosłownie z dnia na dzień cała turystyka światowa zatrzymała się.
DOM Tu i Teraz solidaryzuje się z szeroko pojętą branżą turystyczną i dołącza do akcji mającą na celu udzielenie jej wsparcia:

 

#ZmienTerminNieOdwoluj

 

„Jeżeli dokonali Państwo w ostatnim czasie rezerwacji podróży, pobytu czy stolika w restauracji, to nie odwołujcie ich proszę. Jeżeli nie możesz teraz wyjechać, to skontaktujcie się proszę z podmiotem, u którego dokonywaliście rezerwacji i poproście o zmianę terminu. Gwarantuję, że w większości przypadków spotkają się Państwo się z pozytywnym odzewem. W ten sposób będziecie mogli Państwo być pewni, że nie stracicie swoich pieniędzy, a branża turystyczna dostanie konkretne zapewnienie, że klienci wrócą do niej po zakończeniu kryzysu” – stwierdził wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Pomysłodawcą akcji jest Piotr Sućko, prezes biura podróży Fun Club, który przyznaje, że idea została przychylnie odebrana przez klientów.

„Wcześniejsza korespondencja telefoniczna czy mailowa z reguły była prowadzona w duchu niepokoju, braku zrozumienia i złości ze strony turystów. Akcja miała na celu uświadomienie klientów, w jakiej sytuacji znalazła się branża turystyczna i wywołanie w nich poczucia empatii. Dzięki inicjatywie #ZmienTerminNieOdwoluj, udało się przekonać wiele osób do anulowania wcześniej zrobionej anulacji wyjazdu” takie wnioski na koniec postawił Piotr Sućko.

Akcję propagują również wszystkie zagraniczne ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej, gdyż funkcjonują na obszarach, z których większość turystów zagranicznych przybywa do Polski. Za granicą w mediach społecznościowych będzie używany hashtag #PolandDontCancelPostpone.

„Akcja powstała oddolnie. Sama branża turystyczna rozumie obecną sytuację i ze względu na obostrzenia sanitarne i obawy klientów jest gotowa do zmiany terminów rezerwacji na późniejsze. Gwarantuję, że większość klientów kontaktujących się z przewoźnikami, hotelami czy atrakcjami turystycznymi spotka się ze zrozumieniem problemu i przychylnością do zmiany terminu” optymistycznie podsumował prezes POT Robert Andrzejczyk.

W tym przedsięwzięciu partycypuje już wiele podmiotów jak np. Itaka, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Harmony Polish Hotels, Krakowska Izba Turystyki, Forum Branży Eventowej FBE, Nocowanie.pl, PKS Polonus i Polski Holding Hotelowy.

Jako pracownicy hostelu jesteśmy świadomi wagi alternatywnej akcji #zostańwdomu promującej zdrowie i bezpieczeństwo. Popieramy zalecania generowane przez rząd, a dążące do zatrzymania panowania koronawirusa. Ufamy, że w bliskiej przyszłości znowu zaczniemy podróżować i świat powróci do normalności.
Nie mniej jednak na tę chwilę prawie każdy musi żyć jak przed epidemią, płacić rachunki, kupować żywność. Praca jest szalenie ważną składową nie tylko naszego dobrego samopoczucie, samospełnienia, ale także sposobem na zabezpieczanie egzystencjalnych potrzeb, dlatego Drodzy Goście będziemy WAM wdzięczni za wsparcie polskiej turystyki, a tym samym utrzymania miejsc pracy i sposobności kwaterowania Was w przyszłości naszym hostelu.
Bierzemy udział w akcji #ZmieńTerminNieOdwołuj, jednocześnie wyrażając wdzięczność Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego za wszystkie podjęte działania przeciwdziałające obecnemu kryzysowi.