Sierpień to doskonały moment, aby odwiedzić Lublin. Pogoda doskonale sprzyja spędzaniu czasu w plenerze, a nasze miasto oferuje wiele atrakcji.

Sen o mieście 5, 10 i 11 sierpnia

W sobotę na dziedzińcu Zamku Lubelskiego można było zobaczyć pierwszy z czterech tegorocznych spektakli Snu o Mieście. Pokazy obejrzymy jeszcze 5, 10 i 11 sierpnia o godz. 21. Spektakl opowiadający o dramatach i chwilach wielkiego szczęścia w historii Lublina w wykonaniu kilkudziesięciu artystów nowocyrkowych, na tle scenografii Jarosława Koziary, z muzyką skomponowaną przez Rafała Rozmusa, zostanie pokazany aż cztery razy: 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Na teren wydarzenia można wchodzić od godz. 20:30.

Jarmark Jagielloński | 17-19 sierpnia 2018

Stare Miasto w Lublinie w dniach 17-19 sierpnia 2018 po raz dwunasty wypełni tradycyjna muzyka, taniec i rzemiosło. Starannie wyselekcjonowana sztuka ludowa rzemieślników z Europy Środkowo-Wschodniej zachwyci przechodniów, którzy nie tylko będą mogli zobaczyć co wyszło spod rąk twórców, ale też nauczą się od nich tworzyć tradycyjne wzory i przedmioty codziennego użytku. Już wkrótce rozpocznie się Jarmark Jagielloński w Lublinie, trzydniowe święto tradycji i kultury ludowej w Polsce.

Lublin w samo południe

Poznaj historię Lublina, zagłębiając się w klimatyczne zaułki Starego Miasta. Podczas weekendowych wycieczek z przewodnikiem dotrzesz zarówno do miejsc znanych, jak i tych mniej uczęszczanych. Dowiesz się jak koziołek trafił do herbu miasta, gdzie podpisano Unię Lubelską, jak czarcia łapa zostawiła ślad na trybunalskim stole oraz wysłuchasz lubelskiego hejnału granego według oryginalnego zapisu z 1685 roku.

Więcej informacji na www.lublintravel.pl