Wiosna w Lublinie.
12 kwietnia 2018

Nadeszła wiosna, dzień jest coraz dłuższy, słychać śpiewy ptaków, przyroda wokół nas budzi się do życia i zieleni. Coraz częściej decydujemy się spędzać wolny czas poza domem. Temperatury na zewnątrz zachęcają do spacerów, wycieczek rowerowych, kawiarnie i restauracje otwierają swoje ogródki. Poniżej zamieszczamy kilka fajnych pomysłów na wypełnienie wolnych chwil.

MotoRockowisko
Piątek trzynastego, wybierz się do Rider’s Pub, jedna gitara, jeden wokalista i tysiąc sto przebojów Polskiego Rocka. To wszystko i jeszcze więcej usłyszeć i przeżyć można będzie już niedługo, bo w piątek 13 kwietnia. Na ten specjalny wieczór usłyszycie zgrabną dawkę muzyki zwanej Polskim Rockiem, szef Ridersa przygotowuje dodatkowe beczki piwa oraz niecodzienne pożywne drinki, dzięki którym poczujemy się o dwadzieścia lat młodziej. Chcemy, aby wszyscy mogli śpiewać i bawić się, wrócić do lat gdzie na usta kładły się pieśni Dżemu, Heya, Aya RL, KSU, Big Cyca czy T.Love oraz wielu, wielu innych mniej lub więcej znanych wykonawców rodzimej sceny muzycznej. Jednym słowem wycieczka w przeszłość, odnalezienie tam siebie i zapomnienie na chwilę tego co teraz. Wszystko to jest możliwe na MotoRockowisku.

Miejsce: Rider’s Pub, Lublin, ul. 3 Maja/9, +48 50 933 47 99

Data: 20:00 Piątek, 13 kwietnia

 

Mariusz Kałamaga  – komik stand-up comedy, ostry, nieobliczalny, poruszający tematy dla niego ważne. Przewrotnie śmieszny, zwraca uwagę na to co głupie, nonsensowne i kontrowersyjne. Jacek Noch – komik stand-up comedy, jeden z „delikatniejszych” przedstawicieli tego gatunku. Na scenie bardzo ciepły, ma ogromny dystans do siebie i do życia – co samo w sobie może nie jest nadzwyczajne ale w zestawieniu z jego chorobą (Stwardnienie Rozsiane) powoduje, że hipnotyzuje optymizmem widownię – On – człowiek nieuleczalnie chory…  Zwycięzca open-mic’a programu „Tylko Dla Dorosłych” TVP2, występował na scenie programu Kuby Wojewódzkiego.

Miejsce: Klub Silence Lublin, Idziego Radziszewskiego 8

Data: 14.04.2018 (sobota) godz. 19:00

 

Spędź weekend z motoryzacją! Moto Session już 14-15 kwietnia!

Dwie hale pełne wyjątkowych modeli samochodów i motocykli, ekstremalne pokazy stuntu, monster truck demolka, drift taxi, pokazy mody, bielizny i biżuterii, strefa Detailing Show – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Zwiedzających podczas tegorocznej edycji Lubelskiego Święta Motoryzacji Moto Session. Jeśli szukasz mocnych wrażeń i chcesz być naprawdę blisko motoryzacji – koniecznie odwiedź Targi Lublin! Będzie się działo!

Miejsce: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11

Data: 14-15 kwietnia 2018.

 

Kult Akustik

Po ogromnym sukcesie tegorocznej serii koncertów „bez prądu”, formacja Kazika Staszewskiego zaprasza swoich fanów do udziału w kolejnej trasie akustycznej! Trasa Kult akustik 2018 rozpocznie się 9 marca w Klubie Stodoła. Kult zaplanował łącznie 12 koncertów w 9 polskich miastach. Po dwunastu miesiącach od rozpoczęcia poprzedniej trasy akustycznej, która spotkała się z ogromnym uznaniem fanów, grupa po raz kolejny zabierze swoją publiczność w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze zespołu.

Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lubinie,  Plac Teatralny 1

Data: 24 kwietnia 2018

 

W maju rozpoczynają się dni kultury studenckiej

Jako pierwsi świętowanie przed sesją rozpoczną studenci Uniwersytetu Medycznego. Medykalia na kampusie przy ul. Chodźki mają odbyć się tuż po długim weekendzie majowym.

10-12 maja imprezy przeniosą się na tereny zielone Politechniki Lubelskiej, gdzie rozpoczną się organizowane przez samorządy PL, Uniwersytetu Przyrodniczego i Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji koncerty pod hasłem Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Juwenalia-Feliniada-WSEIada.

Między 18 a 20 maja potrwają Kozienalia, które studenci UMCS po raz kolejny zorganizują na terenie browaru przy ul. Bernardyńskiej. Kilka dni temu na stronie imprezy na Facebooku organizatorzy zapytali fanów profilu o to, kogo chcieliby usłyszeć. Wśród najczęściej wymienianych artystów znaleźli się m.in.: Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Natalia Przybysz, Fisz i Emade, Kortez, O.S.T.R czy Xxanax.

Zapraszamy!