Czasami podróżujmy dla przyjemności, by wzbogacić  doświadczenia, poszerzyć horyzonty, zobaczyć coś nowego,  a czasami jeździmy ze względów praktycznych, ponieważ mamy do załatwienia prywatną sprawę lub interes służbowy.  Zdarzają się też podróże bez większego celu. Priorytetem jest odpoczynek i wyciszenie, zdystansowanie się do swoich  aktualnych trudności lub  szukanie inspiracji do nowego kroku w życiu….  Dlaczegożby nie zadbać w tych kilku  przypadkach o nocleg w przytulnej aurze? Przynajmniej dla niektórych z nas jest to bardzo ważne kryterium w wyborze noclegu. Miejsce do  spania można dobrać zgodnie ze swoimi preferencjami, np. najdogodniejszą cenę połączyć  z najlepszą  jakością oraz najbardziej odpowiednią dla nas lokalizacją. Polecane jest szukanie noclegu z wyprzedzeniem, gdyż wtedy łatwiej  jest wybierać z wachlarza rozmaitych ofert. Szczególnie rekomendowane są małe, kameralne miejsca, w których z ulgą można się zrelaksować… Przedstawiamy pięć podstawowych wskazówek, którymi warto się posłużyć szukając kameralnego noclegu:

 

  1. Lokalizacja noclegu

 


Dla każdego dogodna lokalizacja może znaczyć coś innego. My zachęcamy do miejsc z dala od zgiełku wśród zieleni. Lepiej się relaksuje i śpi, gdy z okna nie przeszkadza hałas ruchliwej ulicy. Dobrze, gdy obiekt położony – choć w spokojnej okolicy – ma jednak łatwy dostęp do  centrum.

 

  1. Opinie gości

 

 

Zdanie gości odwiedzających dom noclegowy powinno być szczególnie brane pod uwagę. Opinie pozwalają zapoznać się z atutami obiektu, ale także ustrzec się przed fatalnymi osobliwościami na miejscu. Co prawda na niektóre można patrzeć z pewną rezerwą, bywa bowiem i tak, że niektóre krytyczne głosy to ilustracja frustracji malkontenta lub  złośliwe wpisy konkurencji albo też wybujale klaszczące teksty to wpisy przychylnych znajomych. Kluczowa zasada mówi, że im więcej opinii, tym lepiej, oznacza to bowiem, że obiekt jest często wybierany przez turystów.

 

  1. Cena

Na cenę zwraca uwagę każdy, kto wybiera się w podróż. Zawsze trzeba ją jednak rozpatrywać w zestawieniu z jakością, jaką oferuje obiekt oraz pakietem korzyści, jakie w danej cenie otrzymuje gość. Na przykład: możliwość bezpłatnego korzystania z grilla, komfortowa kuchnia do samodzielnego przygotowywania posiłków, czajnik elektryczny i TV LCD w pokoju czy też wyposażanie łazienek w suszarkę do włosów oraz dostęp do bezpłatnego Wi-Fi.

 

  1. Zdjęcia

 

 

 

Koniecznym jest zapoznanie się ze zdjęciami. W tym przypadku również warto wziąć pod uwagę fakt, iż zdjęcia mogą być wyidealizowane lub obrazować tylko najlepsze przestrzenie, dlatego można poprosić o przesłanie zdjęcia pokoju, w którym będzie się spało na maila lub  skorelować zdjęcia z opiniami gości.

 

  1. Sympatyczna aranżacja wnętrz

 

Klimatyczny wystój pomieszczeń i  wysmakowanie detale tworzą  nastrój, w którym z przyjemnością  regeneruje  się siły. Milej jest odpoczywać, gdy mamy zapewniony urokliwy kąt dla siebie i wokół panuje ład i porządek. Niewątpliwym atutem jest też klimatyczna  przestrzeń ogródkowa czy tarasowa, w których można ciepłą porą zjeść kolację słysząc śpiew ptaków.

 

 

 

 

Zapraszamy do Lublina miasta niepowtarzalnego, pełnego inspiracji i cechującego się osobliwym klimatem, pełnego przeuroczych zakątków na Starym Mieście, jak również propagującego aktywny wypoczynek nowymi trasami rowerowymi wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego.