Lublin słynie z organizowania wielorakich wydarzeń, nie tylko kulturalnych. W tym poście przedstawimy zbiór najciekawszych wydarzeń tego półrocza z wielu dziedzin na terenie województwa lubelskiego. Gwarantujemy, że warto przyjrzeć się im bliżej.

  1. 4 lutego 2018r. g. 17:00Księżniczka Czardasza, Scena Teatru Muzycznego, ul. Marii Curie- Skłodowskiej 5, Lublin

Arystokrata Edwin zaręcza się z gwiazdą variete Sylvą. Oczywiście rodzina chłopaka nie godzi się na małżeństwo. Tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z inną. Sylva dowiaduje się o podwójnej grze ukochanego i postanawia poświęcić się karierze – rusza na podbój Ameryki. Przed tym jednak pojawia się incognito na balu (którego w operetce nie może zabraknąć), zdobywa serca niedoszłych teściów (którzy nie poznają w niej artystki), ale w kulminacyjnym momencie aktu II wyjawia kim jest i zarzuca ukochanemu kłamstwo. Na szczęście jest jeszcze akt III, który godzi i łączy zakochanych i w dodatku przynosi sensacyjną wiadomość: matka Edwina w młodości także była artystką sceniczną.

 

  1. 15 – 18 lutego 2018r. – Cavaliada Lublin, Targi Lublin, ul. Dworcowa 11

W dniach 15-18 lutego 2018 w Lublinie odbędzie się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w tej części Polski –CAVALIADA Lublin 2018 CSI2*

Międzynarodowa obsada, konkursy w randze CSI2*, bogata oferta sprzętu i akcesoriów jeździeckich, a do tego widowiskowe pokazy i wiele innych atrakcji – tak w skrócie można opisać to wydarzenie jeździeckie. Podczas CAVALIADY w Lublinie będzie można podziwiać zmagania jeźdźców w czterech dyscyplinach jeździeckich: skoki przez przeszkody, powożenie zaprzęgami czterokonnymi, Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego,

ujeżdżenie.

CAVALIADA Lublin odbywa się po raz kolejny na terenie Targów Lublin. Wydarzenie zaplanowane w Lublinie jest częścią cyklu CAVALIADA Tour – pucharowych zawodów o charakterze sportowym z udziałem polskich i międzynarodowych zawodników.

 

  1. 22 lutego 2018r. g. 19:002 Koncert Muzyki Filmowej, Hala Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 8, Lublin

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji „Koncert Muzyki Filmowej”, już w 2018 roku druga edycja tej niezwykłej produkcji koncertowej. Jeszcze większa scena, jeszcze więcej efektów specjalnych, jeszcze więcej artystów. Wystąpią Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Igor Herut, Gabriel Fleszar, Sound’n’Grace oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka / Tomasz Raczek.

 

  1. 29 kwietnia 2018r.Nałęczów Cisowianka Road Tour, Zakład butelkujący Cisowiankę, Nałęczów/Drzewce 35

Kolarstwo szosowe. Baza zawodów, start i meta będą zlokalizowane na terenie Zakładu Wód Zdrojowych Cisowianka. Przyszykowana 15-kilometrowa runda, liczne interwały oraz przeplatające się zjazdy i podjazdy przetestują wszystkie umiejętności kluczowe dla każdego kolarza.

 

  1. 12 maja 2018 r.Cugowscy Wielki Finał, Hala Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 8, Lublin

Muzyczny projekt Krzysztofa Cugowskiego, wieloletniego frontmana Budki Suflera i jego synów – Piotra i Wojciecha, tworzących grupę Bracia, powstał w 2016 roku i od początku budził ogromne zainteresowanie publiczności. Skrzyżowanie muzycznych dróg rodziny CUGOWSKICH zaowocowało albumem „Zaklęty krąg”, który miał swoją premierę 30 wrześniu 2016 roku. Kilka tygodni później wystartowała trasa promująca wydawnictwo. Każdy koncert zespołu spotykał się z gorącym przyjęciem publiczności i zbierał świetne recenzje. W maju zespół CUGOWSCY podsumuje wspólne koncertowanie.

 

  1. 19 maja 2018 r.Festiwal Kolorów w Lublinie, Perła, ul. Bernardyńska 15, Lublin

Start o 16:00! Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami Holi to najlepszy przepis na udany dzień. Wejście na wydarzenie jest darmowe. FESTIWAL KOLORÓW to:
* niezliczona ilość kolorów!
* oryginalne proszki Holi najwyższej jakości! (schodzą z ubrań :))
* najlepsi DJ’e!
* popularni artyści, których sami wybierzecie!
* smaczne jedzenie z najlepszych foodtrucków!
* pozytywna atmosfera i radość życia!

 

  1. 8 – 10 czerwca 2018r.Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski – Rajd Nadwiślański, woj. Lubelskie

Rajd Nadwiślański – polski rajd samochodowy istniejący od 2013 roku. Zastąpił on Rajd Mazowiecki, którego dziesięć edycji odbyło się w latach 2001-2012. Od 2013 rajd jest jedną z rund Rajdowego Pucharu Polski, a od roku 2014 także Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Odcinki specjalne są zlokalizowane w okolicach Puław.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia, w celu wzbogacenia kulturalnej sfery naszego życia, dobrej zabawy a także przeżycia wielu emocji. My uważamy, że warto.