Lipiec w Lublinie
12 lipca 2018

Lipiec  to najcieplejszy miesiąc w roku, większość z nas właśnie wtedy planuje urlopy. Dlaczego by nie odwiedzić tak uroczego miasta jakim jest Lublin. Lipiec w  Lublinie to także gorący czas pod względem atrakcji oraz różnego typu wydarzeń.

 

W dniach 20-22 lipca w Lublinie odbędą się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

– 94. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce będą największym sprawdzianem zmodernizowanego stadionu. To wielkie wyzwanie organizacyjne, ale i prestiż. Lepszego wydarzenia inaugurującego nową erę w historii obiektu przy al. Piłsudskiego 22 nie mogliśmy sobie wymarzyć. Lublin został gospodarzem wydarzenia, w którym będą uczestniczyły największe lekkoatletyczne sławy. Jestem przekonany, że zawody te dostarczą miłośnikom tej dyscypliny z całej Polski niezapomnianych sportowych wrażeń – mówi Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Cena biletu normalnego to 10 zł, bilet ulgowy w cenie 5 zł przysługuje uczniom i studentom do 26. roku życia. Wstęp bezpłatny mają dzieci poniżej 6 roku życia. Wejściówki można nabyć w serwisie eBilet, sprzedaż stacjonarną prowadzą salony EMPiK.

„Siła kobiet” – wielki koncert czterech polskich gwiazd muzyki w Lublinie. 21 lipca zaśpiewają Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz

Siła kobiet” – wielki koncert czterech polskich gwiazd sceny muzycznej będzie finałem akcji „Drogi Wolności”. 21 lipca na pl. Zamkowym zaśpiewają Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz. – Musicie tam być – zachęcała Kayah, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, gdzie przedstawiono najbliższe lubelskie wydarzenia związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp na koncert będzie bezpłatny. Rozpocznie się o godz. 19. Potrwa około trzech – czterech godzin. Wydarzenie na pl. Zamkowym ma być zwieńczeniem wcześniejszych koncertów – pikników na terenie lubelskich dzielnic.

Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival – 26-29 lipca 2018

Carnaval Sztukmistrzów, największy festiwal w Polsce prezentujący sztukę nowego cyrku i klaunady, nie mógł więc powstać w żadnym innym mieście, jak tylko w Lublinie. W ostatni weekend lipca szczególnie warto wybrać się na spacer w okolice Starego Miasta, bo na ulicach spotkać można połykaczy mieczy, akrobatów czy rozśmieszających do łez klaunów. W namiotach cyrkowych obejrzymy niepowtarzalne przedstawienia nowocyrkowe i spróbujemy swoich sił w warsztatach żonglerki czy chodzenia po linie. Dzieci mogą oddać się nieskrępowanej zabawie w Miasteczku Zabaw Niezwykłych.