Sierpniowa aura sprzyja długim spacerom zarówno w dzień jak i po zmroku, kiedy czyste gwieździste niebo w  połączeniu z rześkim powietrzem nadaje niepowtarzalnego klimatu nocnym przechadzkom.

Dlatego tym razem w naszym wpisie przedstawiamy państwu kolejne miejsce z serii „Co warto zobaczyć w Lublinie”, tym razem będzie to po prostu… Stare Miasto  :).

Jest to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina. Kolorowe kamienice z pięknymi malunkami. Tajemnicze, kręte i ciasne uliczki. Imponujące bramy. Do tego urokliwe instalacje artystyczne.

Podczas spaceru wąskimi uliczkami warto spoglądać w górę, chociażby po to, żeby w oknach starych kamienic zobaczyć twarze dawnych mieszkańców Lublina.

 

Wędrówka po uliczkach i zaułkach pozwala na poznanie bogatej przeszłości Lublina. W obrębie emanujących historią murów Starego Miasta mieści się wiele zabytków architektury z różnych epok, w tym pozostałości murów miejskich (Brama Krakowska i Grodzka oraz Baszta Gotycka), bogato zdobione renesansowe kamienice, dawny ratusz (Trybunał Koronny), Archikatedra, Wieża Trynitarska, Bazylika oo. Dominikanów czy Teatr Stary. Wewnątrz murów znajduje się także Plac Po Farze, a przed Bramą Krakowską – Plac Łokietka

 

To, co jeszcze dodaje magii temu miejscu, to sztuka i poezja ukryta w różnych niepozornych miejscach, a także klimatyczne restauracje i kawiarenki rozciągające się wzdłuż uliczek.

Naszym zdaniem jest to absolutnie idealne miejsce na letni weekendowy wypad 😊.

Lublin  w tym okresie tętni życiem i na ulicach można spotkać tłumy turystów i mieszkańców miasta.  Polecamy zwłaszcza sierpniowy, wieczorny spacer po Starym Mieście i gwarantujemy, że każdy z Państwa zakocha się w tej magicznej atmosferze.