To już kolejna, czerwcowa odsłona naszego cyklu wpisów na blogu Dom Tu i Teraz, w którym prezentujemy najciekawsze i najmodniejsze atrakcje turystyczne naszego miasta.

W naszym comiesięcznym przewodniku po Lublinie wyszczególniamy 3 grupy atrakcji:

I. Gdzie warto zjeść? w tej grupie prezentujemy najlepsze, najsmaczniejsze: restauracje, bary, puby, kawiarnie, cukiernie, jadłodajnie w mieście, z których na pewno nie wyjdziecie głodni :).

II. Co warto zobaczyć? w tej części mówimy Wam o najważniejszych miejscach historycznych naszego miasta, czy też najnowszych obiektach, które możecie odwiedzać przez cały rok, a także o wystawach czasowych, warsztatach, spektaklach, koncertach, kabaretach, stand’upach i wielu wielu innych atrakcjach, których w naszym mieście organizowanych jest całe mnóstwo.

III. Dokąd warto się wybrać? ta część to przede wszystkim miejsca rozrywkowe, w których organizowane są o imprezy taneczne, klubowe, ale i nie tylko, są to „miejscówki” w których nie usłyszysz słowa nuda :).

Czerwcową edycją przewodnika kontynuujemy  grupę pierwszą czyli I. Gdzie warto zjeść? oczywiście nie gdzie indziej, tylko w Lublinie :).

Przedstawiamy nasze drugie już ulubione miejsce w Lublinie, do którego koniecznie musicie zawitać będąc w mieście a mianowicie jest to najmodniejsze w tym sezonie:

„Pelier” 

Nazwa: Pelier

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 10

Adres www: https://www.facebook.com/pg/PelierBistroLublin/about/

Telefon: + 48 572 658 882

Dzielnica: Śródmieście

Rodzaj kuchni: Włoska, Francuska, Amerykańska, Europejska, Hiszpańska

Rozpiętość cen: 15 zł -34 zł
Posiłki: Śniadanie, Lunch, Obiad

Ogródek: Tak

Menu dla dzieci: Nie

Godziny otwarcia:

sobota 10:00–00:00
niedziela 10:00–22:00
poniedziałek 09:00–21:00
wtorek 09:00–21:00
środa 09:00–22:00
czwartek 09:00–22:00
piątek 10:00–00:00

 

Pelier to ostatnimi czasy jedna z najmodniejszych restauracji w Lublinie, nie bez powodu, bowiem nowoczesne, szczegółowo skomponowane lunchowo-śniadaniowe menu oraz wspaniały design tego miejsca sprawiają, że każda potrawa przed zjedzeniem zostaje dokładnie udokumentowana, może to wydawać Wam się nieco zabawne ale poczekajcie aż zobaczycie drink bar w Pelier, to dopiero prawdziwe dzieło sztuki. Wizyta w tej restauracji to prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Sprawdźcie sami!

OCENA DOMU TU I TERAZ: 4/5