Lublin to jedno z ładniejszych miast Polski. Lubelskie Stare Miasto jest jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów urbanistycznych w Polsce. Zachwyca nie tylko miejscowych, ale przede wszystkim polskich i zagranicznych turystów, którzy coraz tłumniej przybywają do Lublina. Zwiedzając Lublin warto zapoznać się również z  lubelskimi kawiarniami, barami i restauracjami.
Co możemy Wam polecić? Gdzie warto zejść w Lublinie? Zapraszamy na kulinarną wycieczkę po mieście!

  • Stół i Wół to zdecydowanie jeden z bardziej rozpoznawalnych lokali w Lublinie. Idealne miejsce dla miłośników burgerów i steków. Wszystko wysokiej jakości, dobrze skomponowane, doprawione. Domowe frytki, świetne dodatki. Klimat wnętrza nowojorski, dopracowany w detalach. Zlokalizowana  w sercu lubelskiego Starego Miasta, tuż przy Bramie Krakowskiej.
  • Cafe Trybunalska – bodaj najnowocześniejsza restauracyjka na Rynku. Przestronnie, europejsko, karta mogąca spokojnie robić furorę w Londynie. Smaczne jedzenie połączone z szerokim wyborem kaw i deserów. Zlokalizowana na Starym Mieście, ul. Rynek 4.
  • Św. Michał to największy w Lublinie pub typu wielokran z piwami rzemieślniczymi. W ofercie posiadają bardzo szeroki wybór alkoholi z całego świata. Św. Michał to nie tylko alkohole ale także doskonała kuchnia pełna słowiańskich smaków tworzonych przez pokolenia. Pub specjalizuje się w regionalnych potrawach Lubelszczyzny ale nie zamyka się na świat i łączy smaki z innych krajów w naszych potrawach. Pub mieści się na Starym Mieście przy ul. Grodzkiej 16.
  • Lodziarnia Bosko to kultowe miejsce na deptaku Lublina, a można je rozpoznać już z daleka, bo ciągną się do niego kolejki o każdej porze dnia. Lodziarnia Bosko (Krakowskie Przedmieście 4) stawia na autorskie smaki i naturalne składniki. Całkiem różne smaki, więc może być tak, że z każdą wizytą będziecie mogli posmakować czegoś zupełnie nowego.
  • Perłowa to świetna propozycja na lato – w końcu teren browaru przyciąga bardzo dużą ilość osób z uwagi na odbywające się tam wydarzenia. Polecamy zajrzeć tam na piwo w oczekiwaniu na film czy koncert. Nie zapominajcie też o świetnej kuchni. Dodatkowo od początku maja możecie zjeść na świeżym powietrzu w bardzo ciekawie zaaranżowanym ogródku. Perłowa mieści się przy ul. Bernardyńskiej 15A.